Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 27 marca 2015

Anna Komorowska na warsztatach ekologicznych z dziećmi

  |   Anna Komorowska na warsztatach ekologicznych z dziećmi Anna Komorowska na warsztatach ekologicznych z dziećmi Anna Komorowska na warsztatach ekologicznych z dziećmi Anna Komorowska na warsztatach ekologicznych z dziećmi Anna Komorowska na warsztatach ekologicznych z dziećmi Anna Komorowska na warsztatach ekologicznych z dziećmi Anna Komorowska na warsztatach ekologicznych z dziećmi Anna Komorowska na warsztatach ekologicznych z dziećmi Anna Komorowska na warsztatach ekologicznych z dziećmi Anna Komorowska na warsztatach ekologicznych z dziećmi Anna Komorowska na warsztatach ekologicznych z dziećmi

Małżonka Prezydenta RP Anna Komorowska gościła w piątek w Pałacu Prezydenckim blisko setkę dzieci na warsztatach ekologicznych zorganizowanych przez WWF Polska z okazji "Godziny dla Ziemi". Cała nadzieja w was, to wy będziecie decydowali o przyszłości Ziemi - mówiła.

 

Tegorocznej "Godzinie dla Ziemi" towarzyszy akcja "Godzina dla morświna", która ma na celu wsparcie dla tego zagrożonego wyginięciem gatunku ssaka, zamieszkującego również wody Bałtyku.

 

W spotkaniu z Anną Komorowską wzięła udział blisko setka dzieci z trzech szkół podstawowych: z Głoskowa i Gołkowa k. Warszawy oraz stołecznego Katolickiego Zespołu Edukacyjnego im. Piotra Skargi.

 

Anna Komorowska przekonywała, że my wszyscy, mieszkańcy kraju leżącego na Morzem Bałtyckim, mamy wpływ na to, co stanie się z morświnem. - Całą nadzieja też w was, bo to wy będziecie w przyszłości decydowali o tym, co się stanie z naszą Ziemią, na ile harmonijnie będzie się układało życie między ludźmi i całą przyrodą - mówiła Pierwsza Dama do zgromadzonych w Pałacu dzieci. - Cieszę się, że te warsztaty się odbywają tutaj w Pałacu Prezydenckim, myślę, że wyjdziemy stąd wszyscy z większą świadomością ekologiczną - dodała.

 

Dyrektor zarządu głównego WWF Polska Magdalena Dul-Komosińska wyraziła nadzieję, że w przyszłości, kiedy to obecnie najmłodsze pokolenie będzie odpowiedzialne za świat, będzie on miejscem, gdzie "morświn będzie się czuł bezpieczny i szczęśliwy".

 

Szefowa WWF Polska przekazała Komorowskiej prezent - album zatytułowany "Ginące piękno. Świat, który trzeba ocalić".

 

Uczestniczące w warsztatach ekologicznych dzieci miały za zadanie narysować morświna. Wiele z nich przyznawało, że nigdy nie miało okazji oglądać tego ssaka. Później mali goście Pałacu Prezydenckiego wysłuchali wykładu o morświnie.

 

Godzina dla Ziemi WWF jest organizowana od 2007 roku. Od ośmiu lat w ostatnią sobotę marca setki milionów ludzi na całym świecie wyłączają światła na jedną godzinę w geście troski o środowisko naturalne. W najbliższą sobotę wspólne gaszenie światła zaplanowano na godz. 20.30. Na stronach WWF Polska czytamy ponadto, że w tym roku przebieg akcji wykracza poza ten symboliczny gest i staje się okazją do rozwiązywania konkretnych problemów ekologicznych. W Polsce jest to pomoc dla morświna.
(PAP)

Poleć znajomemu