| | |
A | A | A
Niedziela, 26 kwietnia 2015

Anna Komorowska w Małopolsce

  |   Anna Komorowska w Małopolsce Anna Komorowska w Małopolsce Anna Komorowska w Małopolsce Anna Komorowska w Małopolsce Anna Komorowska w Małopolsce Anna Komorowska w Małopolsce Anna Komorowska w Małopolsce Anna Komorowska w Małopolsce Anna Komorowska w Małopolsce Anna Komorowska w Małopolsce Anna Komorowska w Małopolsce Anna Komorowska w Małopolsce Anna Komorowska w Małopolsce Anna Komorowska w Małopolsce Anna Komorowska w Małopolsce Anna Komorowska w Małopolsce Anna Komorowska w Małopolsce Anna Komorowska w Małopolsce Anna Komorowska w Małopolsce Anna Komorowska w Małopolsce Anna Komorowska w Małopolsce Anna Komorowska w Małopolsce Anna Komorowska w Małopolsce Anna Komorowska w Małopolsce Anna Komorowska w Małopolsce Anna Komorowska w Małopolsce

Małżonka prezydenta wzięła w niedzielę udział w dorocznym Święcie Bacowskim w Ludźmierzu na Podhalu, podczas którego poświęcono owce, które wyruszą na wiosenny redyk. Na święto przyjechali też bacowie ze Słowacji, Czech i Rumunii.

 

Święto rozpoczęło się mszą w miejscowym sanktuarium Matki Bożej „Gaździny Podhala”. Później Anna Komorowska złożyła kwiaty pod pomnikiem św. Jana Pawła II obok świątyni. Na końcu uroczystości nastąpiło poświęcenie kierdela owiec. Przybyli na uroczystość bacowie tradycyjnie otrzymali wodę święconą, którą poświęcą zwierzęta w swoich gospodarstwach oraz szczapy drewna, od których odpalą watry w swoich bacówkach.

 

 

Po uroczystościach w Ludźmierzu małżonka prezydenta pojechała do Myślenic, gdzie spotkała się z komitetem organizacyjnym i wolontariuszami II Międzynarodowych Małopolskich Spotkań z Folklorem odbywających się pod honorowym patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.


Festiwal łączy tradycyjną kulturę ludową z różnych części świata wraz z nowoczesną twórczością inspirowaną polskim folklorem. Druga edycja odbędzie się w lipcu tego roku. Do Myślenic przyjedzie ponad 300 zagranicznych wykonawców z dziesięciu zespołów m.in. z Pakistanu, Serbii, Cypru, Egiptu, Indonezji czy Tajwanu.


- To jest dla nie ogromna radość, że mogę się Państwem spotkać. Wasz entuzjazm od razu się udziela, wspaniale, że macie ochotę i zapał by coś takiego tworzyć. Jeśli nie uda mi się być osobiście na festiwalu, z pewnością będę z Wami duchem - powiedziała Anna Komorowska.

Poleć znajomemu