Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Środa, 20 maja 2015

Wizyta Małżonki Prezydenta RP w woj. podlaskim

  |   Wizyta Małżonki Prezydenta RP w woj. podlaskim Wizyta Małżonki Prezydenta RP w woj. podlaskim Wizyta Małżonki Prezydenta RP w woj. podlaskim Wizyta Małżonki Prezydenta RP w woj. podlaskim Wizyta Małżonki Prezydenta RP w woj. podlaskim Wizyta Małżonki Prezydenta RP w woj. podlaskim Wizyta Małżonki Prezydenta RP w woj. podlaskim Wizyta Małżonki Prezydenta RP w woj. podlaskim Wizyta Małżonki Prezydenta RP w woj. podlaskim Wizyta Małżonki Prezydenta RP w woj. podlaskim Wizyta Małżonki Prezydenta RP w woj. podlaskim Wizyta Małżonki Prezydenta RP w woj. podlaskim Wizyta Małżonki Prezydenta RP w woj. podlaskim Wizyta Małżonki Prezydenta RP w woj. podlaskim Wizyta Małżonki Prezydenta RP w woj. podlaskim Wizyta Małżonki Prezydenta RP w woj. podlaskim

Podczas wizyty w województwie podlaskim Anna Komorowska wzięła udział w trwającym w Kuklach ogólnopolskim Konwencie na Rzecz Budowania Ruchu Człapaczy. Organizatorom – Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Cywilizacyjnego „Ściana Wschodnia” gratulowała nagrody Pro Publico Bono, przyznanej za działalność spajającą i aktywizującą lokalną społeczność w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku na Sejneńszczyźnie.

 

Małżonka prezydenta przekazała pozdrowienia od Bronisława Komorowskiego, przyznała, że czuje się szczęśliwa będąc w Kuklach, bo jest wśród wspaniałych ludzi, pełnych pomysłów, a przede wszystkim aktywnych w różnych obszarach.

 

W ośrodku w Kuklach przebywają obecnie słuchacze z Uniwersytetów Trzeciego Wieku z całej Polski. Uczestniczą w debatach programowych i sesjach plenarnych.

 

Jak podkreślił Jerzy Nazaruk ze Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Cywilizacyjnego „Ściana Wschodnia” – ruch „człapaczy” to nie turystyka, ani nie sport, tylko budowanie kapitału społecznego. Specjalne ścieżki spacerowo-poznawcze zostały stworzone z myślą o osobach z dysfunkcją ruchu spowodowaną niepełnosprawnością lub starością.

 

Następnie Anna Komorowska odwiedziła Dom Pomocy Społecznej „Kalina” w Suwałkach, a w Filipowie uczestniczyła w warsztatach „Serce mojej Mamie dam” dla twórców ludowych i środowisk seniorów.

 

Poleć znajomemu