Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Środa, 20 maja 2015

Pierwsza Dama z wizytą w Olsztynie

  |   Pierwsza Dama z wizytą w Olsztynie Pierwsza Dama z wizytą w Olsztynie Pierwsza Dama z wizytą w Olsztynie Pierwsza Dama z wizytą w Olsztynie Pierwsza Dama z wizytą w Olsztynie Pierwsza Dama z wizytą w Olsztynie

W środę po południu w Olsztynie Anna Komorowska spotkała się z kobietami aktywnymi społecznie i zawodowo.

 

W spotkaniu uczestniczyli m.in. członkowie Olsztyńskiego Stowarzyszenia Głuchych, Olsztyńskiego Towarzystwa Amazonki, Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Zakonu Kawalerów Maltańskich oraz reprezentacja sejmiku osób niepełnosprawnych. Panie opowiadały o swojej działalności, a małżonka prezydenta odpowiadała na pytania dot. m. in. jej działalności jako pierwszej damy, roli rodziny, aktywności kobiet.

 

Anna Komorowska podkreślała, że angażuje się we wspieranie działalności charytatywnej co daje jej wiele satysfakcji i poczucia, że jest potrzebna.

 

Małżonka prezydenta mówiła, że najbardziej ceni sobie kontakty z ludźmi, z osobami aktywnymi społecznie.

 
 - To jest dla mnie źródłem ogromnej energii, kiedy jeżdżę, korzystając z zaproszeń w różne miejsce w Polsce i patrzę, jak szalenie dużo inicjatyw jest w naszym kraju, choć niektóre są niestety nieznane. One są takie bardzo lokalne, ale przede wszystkim nie o to chodzi by o nich było głośno, ale istotne jest, że one są - podkreśliła Anna Komorowska.
 

Małżonka prezydenta opowiadała też o roli rodziny, wychowaniu dzieci. - Rodzina zawsze była dla mnie najważniejsza - podkreślała.

 

Odpowiadając na pytanie dot. roli kobiet, ich obecności w życiu publicznym, Anna Komorowska mówiła, że najważniejsze są kompetencje i doświadczenie, a nie płeć. - Na pewno jednak trzeba wspierać kobiety w ich rozwoju i aktywności zawodowej, trzeba dodawać im odwagi - mówiła małżonka prezydenta.

 

Poleć znajomemu