Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 21 maja 2015

Anna Komorowska uczestniczyła w "spotkaniu pokoleń" w Lublinie

  |   Wizyta Pierwszej Damy w Lublinie Wizyta Pierwszej Damy w Lublinie Wizyta Pierwszej Damy w Lublinie Wizyta Pierwszej Damy w Lublinie Wizyta Pierwszej Damy w Lublinie Wizyta Pierwszej Damy w Lublinie Wizyta Pierwszej Damy w Lublinie Wizyta Pierwszej Damy w Lublinie Wizyta Pierwszej Damy w Lublinie Wizyta Pierwszej Damy w Lublinie Wizyta Pierwszej Damy w Lublinie Wizyta Pierwszej Damy w Lublinie Wizyta Pierwszej Damy w Lublinie Wizyta Pierwszej Damy w Lublinie Wizyta Pierwszej Damy w Lublinie

Małżonka prezydenta Anna Komorowska uczestniczyła w czwartek w Lublinie w "spotkaniu pokoleń".

 

Przedstawiciele różnych pokoleń mieszkańców Lublina spotkali się z Anną Komorowską w Środowiskowym Domu Samopomocy w dzielnicy Kalinowszczyzna. Jest to miejsce, gdzie odbywają się zajęcia rehabilitacyjne i kulturalne dla osób starszych, a także przychodzą dzieci z przedszkoli i uczniowie z pobliskich szkół, aby wspólnie z seniorami spędzać czas.

 

Dzieci i starsi przedstawili Annie Komorowskiej program artystyczny. Występował chór Kasjopea ze Szkoły Podstawowej nr 6, maluchy z Przedszkola nr 54 śpiewały piosenki i recytowały wierszyki, teatr z Klubu Seniora przestawił spektakl "Oświadczyny" według Antoniego Czechowa. Wszyscy trzymając się za ręce zaśpiewali piosenkę "Most pokoleń".

 

Przedszkolaki i uczniowie rozmawiali z Pierwszą Damę. Pytali czy chodziła do przedszkola, czym się bawiła, gdy była dzieckiem, jakie przedmioty lubiła w szkole i czy ma dzieci.

 

Wiceprzewodnicząca lubelskiej Rady Seniorów Alina Gucma zauważyła, że Lublin jest miastem przyjaznym osobom starszym. - Seniorzy mają w tym mieście coś do powiedzenia. Brzemię lat jest lżejsze dla tego, kto czuje się szanowany i kochany przez młodych - podkreśliła Gucma. Poinformowała o wprowadzanej w Lublinie Karcie Seniora.

 

Będzie ona obowiązywała od czerwca. Na jej podstawie osoby, które ukończyły 60 lat będą uprawnione do zniżek i ulg przy zakupach m.in. biletów wstępu na imprezy kulturalne i sportowe, także w instytucjach medycznych, sklepach i restauracjach.

 

Anna Komorowska podkreśliła, że więź między pokoleniem seniorów a ludźmi młodszymi jest bardzo cenna i wzbogacająca wszystkich. - Lublin jest znany z tego, że dużą wagę przykłada do tego, żeby seniorom żyło się w mieście coraz lepiej i żeby ich głos był słyszany. Gratuluję inicjatywy Karty Seniora - powiedziała.

 

Małżonka prezydenta spotkała się też z przedstawicielkami Forum Kobiet Lublina.

 

Forum powstało w 2013 roku i obecnie skupia pięćdziesiąt Pań, które aktywnie włączają się w sprawy miasta i społeczności lokalnej. Do głównych zadań Forum należy inicjowanie działań na rzecz rozwoju Lublina, promowanie aktywnego udziału kobiet w życiu społecznym, gospodarczym i kulturalnym oraz wspieranie inicjatyw i projektów podnoszących jakość życia lokalnej społeczności. Stanowi ważne ogniwo opiniodawczo – doradcze Prezydenta Miasta Lublina. (PAP, inf. własna)

 

 

Poleć znajomemu