Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Niedziela, 21 czerwca 2015

Anna Komorowska na obchodach 100. rocznicy urodzin ks. Jana Twardowskiego

  |   Małżonka Prezydenta RP na obchodach 100. rocznicy urodzin ks. Jana Twardowskiego Małżonka Prezydenta RP na obchodach 100. rocznicy urodzin ks. Jana Twardowskiego Małżonka Prezydenta RP na obchodach 100. rocznicy urodzin ks. Jana Twardowskiego Małżonka Prezydenta RP na obchodach 100. rocznicy urodzin ks. Jana Twardowskiego Małżonka Prezydenta RP na obchodach 100. rocznicy urodzin ks. Jana Twardowskiego Małżonka Prezydenta RP na obchodach 100. rocznicy urodzin ks. Jana Twardowskiego Małżonka Prezydenta RP na obchodach 100. rocznicy urodzin ks. Jana Twardowskiego Małżonka Prezydenta RP na obchodach 100. rocznicy urodzin ks. Jana Twardowskiego Małżonka Prezydenta RP na obchodach 100. rocznicy urodzin ks. Jana Twardowskiego Małżonka Prezydenta RP na obchodach 100. rocznicy urodzin ks. Jana Twardowskiego Małżonka Prezydenta RP na obchodach 100. rocznicy urodzin ks. Jana Twardowskiego Małżonka Prezydenta RP na obchodach 100. rocznicy urodzin ks. Jana Twardowskiego Małżonka Prezydenta RP na obchodach 100. rocznicy urodzin ks. Jana Twardowskiego Małżonka Prezydenta RP na obchodach 100. rocznicy urodzin ks. Jana Twardowskiego Małżonka Prezydenta RP na obchodach 100. rocznicy urodzin ks. Jana Twardowskiego

Małżonka prezydenta uczestniczyła we mszy św. odprawionej w Panteonie Wielkich Polaków w Centrum Opatrzności Bożej w związku z 100. rocznicą urodzin spoczywającego tam ks. Jana Twardowskiego. Uczestniczyli w niej m.in. uczniowie i nauczyciele szkół  z całej Polski noszących imię ks. Twardowskiego.

Przewodniczący mszy kardynał Nycz podkreślał, że wszyscy potrzebują w życiu wzorców. Można, jak mówił, czerpać je z postaw osób, które uczą nas, jak postępować swoim przykładem. - Ks. Jan Twardowski, którego czcimy w setną rocznice urodzin, za którego się modlimy przy jego grobie () to patron aktualny i potrzebny - ocenił.

- Ludzie spotykali go i słuchali. Spotykali na ambonie, kiedy głosił piękne, proste, głębokie kazania. Spotykali go w konfesjonale, gdzie spowiadał, prowadził ku Bogu nieraz bardzo pogubionych ludzi. Spotykali go na ławeczce na Krakowskim Przedmieściu gotowego do rozmowy z każdym i mówiącego tak, jak napisał w jednym z wierszy: „nie bój się, nie przyszedłem cię nawracać” - powiedział kardynał. Wspominał, że kapelan nigdy nie mówił o sobie, że jest poetą, ale że jest księdzem piszącym wiersze. - Wiersze ciekawe, wiersze interesujące, piękne i profesjonalne - zaznaczył.

Anna Komorowska powiedziała, że ks. Twardowski w swojej twórczości chwalił Stwórcę i Jego dzieło w sposób przemawiający do wszystkich pokoleń. - Myślę że warto do plecaka czy walizki zabrać tomik poezji ks. Twardowskiego. Może lektura wierszy w innym otoczeniu pozwoli wam spojrzeć na twórczość jeszcze szerzej - powiedziała, życząc młodym ludziom w związku z dobiegającym końca rokiem szkolnym udanych wakacji.

Wybitny poeta, autor ponad 50 książek, świetny kaznodzieja, serdeczny człowiek - ks. Jan Twardowski urodził się 1 czerwca 1915 w Warszawie, zmarł również w stolicy 18 stycznia 2006 r. (PAP, inf. własna)

 

Poleć znajomemu