| | |
A | A | A
Poniedziałek, 31 stycznia 2011

Wyróżnienie dla Pierwszej Damy

Statuetka

31 stycznia 2011 r. Małżonka Prezydenta RP Anna Komorowska została uhonorowana statuetką Perła Mądrości.


Wyróżnienie zostało przyznane Pierwszej Damie, jako honorowej patronce, za zaangażowanie
w Europejski Tydzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy zainicjowany przez Ogólnopolską Organizację na rzecz Walki z Rakiem Szyjki Macicy Kwiat Kobiecości oraz miesięcznik Glamour.


Podczas gali wręczenia nagród Perły Mądrości został odczytany list Małżonki Prezydenta RP do uczestników:

 

Szanowni Państwo,


Minął V Europejski Tydzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy, którego obchody
w Polsce zainicjowała Ogólnopolska Organizacja na rzecz Walki z Rakiem Szyjki Macicy Kwiat Kobiecości.


Cieszę się, że mogłam przyczynić się do wsparcia tej niezwykle cennej inicjatywy moim patronatem. Jest ona istotna dla rozbudzania świadomości społecznej i potrzeby regularnego wykonywania badań profilaktycznych. Badania te to jeden z najważniejszych sposobów na wczesne wykrycie i efektywne zapobieganie rozwojowi raka, obok innych, dostępnych form zapobiegawczych.


Chciałam pogratulować organizatorom bogatej oprawy i szerokiej oferty minionego tygodnia, z którą mogły spotkać się kobiety obecne w tych dniach w warszawskich centrach handlowych. Każde przedsięwzięcie, niezależnie od jego skali i zasięgu, służące rozpowszechnianiu nawyków i zachowań prozdrowotnych, powinno zostać dostrzeżone i docenione.


Jest mi także niezwykle miło, że zostałam wyróżniona statuetką Perła Mądrości, za co bardzo serdecznie dziękuję. Czuję się naprawdę zaszczycona.


Życzę organizatorom dalszych, udanych akcji społecznych, a wszystkim kobietom, by dbały o zdrowie i były zadowolone ze swojego życia osobistego oraz aktywności, którą prowadzą na co dzień.

 

Poleć znajomemu