| | |
A | A | A
Czwartek, 14 kwietnia 2011

Spotkanie Pierwszej Damy z przedstawicielkami projektu Women's Network

14 kwietnia 2011 w Pałacu Prezydenckim w Warszawie odbyło się spotkanie Małżonki Prezydenta RP Anny Komorowskiej z przedstawicielkami projektu Women’s Network (UWIN) realizowanego w Banku Pekao. W skład delegacji, na czele której stanęła Prezes Alicja Kornasiewicz weszły także panie pełniące znaczące funkcje menadżerskie w Banku: Ewa Idczak - Felisiak, Małgorzata Klimuszko, Katarzyna Koroch, Hania Kujawska, Barbara Martyńska, Jola Modzelewska oraz Anna Parulska.

 

Prezes Alicja Kornasiewicz zaprezentowała inicjatywę UWIN, jej genezę, realizowane działania oraz znaczenie promocji kobiet w rozwoju zawodowym i dążeniach do samodoskonalenia w Banku Pekao i Grupie UniCredit.

 

W trakcie dyskusji poruszono szereg zagadnień związanych z rolą kobiet w życiu społecznym i zawodowym we współczesnym społeczeństwie, obecnych trendach, wpływie otoczenia makroekonomicznego na podejmowane przez kobiety decyzje, rzutujące na ich karierę zawodową.


Pierwsza Dama chętnie dzieliła się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniem życiowym. Odpowiadając na pytanie dotyczące dylematu godzenia roli matki i żony z pełnioną rolą zawodową i oczekiwanym profesjonalizmem odpowiedziała, że tak naprawdę wszystko zaczyna się od modelu wychowania, świadomości i celu, jaki wyznaczamy sobie w życiu a także zdefiniowanie obowiązków, jakie kobiety biorą na siebie.


Jak podkreślała Anna Komorowska, historia Polski potwierdza, że kobiety w Polsce zawsze pełniły ważną rolę w życiu społecznym. W czasie licznych wojen i powstań to na kobietach spoczywało utrzymanie rodziny, zapewnienie rodzinie środków do życia, zarządzanie majątkami, z czym świetnie sobie radziły. Polki jako jedne z pierwszych w Europie otrzymały prawa wyborcze. Małżonka Prezydenta sięgnęła także po przykład Marii Curie-Skłodowskiej, wielkiej Polki, która dzięki swojej determinacji osiągnęła wyjątkowo wiele w „świecie mężczyzn”.

 

W ocenie Pierwszej Damy kobiety we współczesnej Polsce mają możliwości aktywnego udziału w rozwoju społeczeństwa, jeżeli tylko świadomie stawiają sobie ambitne cele i z determinacją realizują założone działania.
 

Poleć znajomemu