przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Wtorek, 1 lutego 2011

List Pierwszej Damy do uczestników IX Finału Kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”

Do Uczestników
IX Finału Kampanii
„Cała Polska czyta dzieciom”

 

 

 

Szanowni Państwo,

 

Dobiega końca IX już wydanie kampanii społecznej Cała polska czyta dzieciom.


Dotychczasowy oddźwięk, jaki zyskała ta inicjatywa, jest bardzo szeroki, dlatego cieszę się i jestem dumna, że będę patronowała jej jubileuszowej, dziesiątej edycji.


Serdecznie gratuluję Fundacji ABCXXI prowadzenia tej wspaniałej kampanii zarówno oświatowej, jaki i edukacyjnej, która została znakomicie rozpropagowana w całym kraju. Jej przekaz trafił do bardzo wielu przedszkoli i szkół oraz rodzin, w których małym dzieciom rodzice coraz chętniej czytają bajki i opowiadania. Państwa wkład w rozwój czytelnictwa i sprzedaży książek dla dzieci jest zatem ogromny.


Chciałam też zwrócić się do obecnego dziś wśród Państwa Pana Bohdana Butenko, którego ponad półwieczny dorobek artystyczny jest imponujący i został w pełni doceniony w postaci wielu polskich i zagranicznych nagród. Twórczość Mistrza Polskiej Ilustracji poznały i nadal się nią zachwycają kolejne pokolenia nie tylko młodych Polaków. Proszę przyjąć moje słowa głębokiego uznania dla Pana pracy i nieocenionego wkładu w naszą kulturę.


Życzę wszystkim Państwu udanej uroczystości i przyjemnej zabawy dzisiejszego wieczoru, a Fundacji ABC XXI kontynuowania z sukcesem swojej kampanii wychowawczej. Niech spełni się nasze marzenie, żeby w każdym domu dorośli czytali książki swoim dzieciom!

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.