przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 3 lutego 2012

List Pierwszej Damy z okazji XI Poznańskich Spotkań Targowych

 Do Uczestników
XI Poznańskich Spotkań Targowych
Książka dla Dzieci i Młodzieży
        
 

Szanowni Państwo,

 
Z ogromną przyjemnością objęłam honorowym patronatem XI Poznańskie Spotkania Targowe – Książka dla Dzieci i Młodzieży.

 

Rola książek w życiu młodego człowieka jest ogromna. Książka dostarcza wiedzy o świecie, systematyzuje i uczy myślenia oraz twórczego stosunkudo otoczenia. Dzieje się tak od najwcześniejszych lat życia dzięki rodzicom, którzy ją wybierają i kupują, rozbudzając chęć dziecka do sięgnięcia po książkę.

 

Pragnę serdecznie pogratulować organizatorom rozpowszechniania czytelnictwa wśród dzieci, młodzieży oraz ich rodzin. Czytanie dla przyjemności jest najskuteczniejszą metodą wychowania przyszłego czytelnika – człowieka samodzielnie myślącego, posiadającego wiedzę i  umiejętność jej poszerzania.

 

Podczas tegorocznych Targów magię książek pomagają odkryć czytelnikom pisarze, znakomici ilustratorzy, wydawcy i pedagodzy. Podobnie jak w latach ubiegłych, również tegoroczne Poznańskie Spotkania Targowe stwarzają wspaniałą okazję do wzięcia udziału w interesujących dyskusjach, konkursach i wielu atrakcyjnych tematycznie zajęciach.

 

Zachęcam również do obejrzenia wystawy „Korczak i jego dzieło”. Cieszę się, że w przypadającym Roku Janusza Korczaka będą Państwo mogli przybliżyć sobie sylwetkę i dzieła tego wspaniałego pedagoga, który pisał dla dzieci i o dzieciach.

 

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.