przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 22 marca 2012

List Pierwszej Damy do uczestników Międzynarodowej Konferencji „Innowacyjność i kreatywność kobiet na rzecz rozwoju gospodarczego”

Do Uczestników

V Międzynarodowej Konferencji
„Innowacyjność i kreatywność kobiet na rzecz rozwoju gospodarczego”

 

Szanowni Państwo,

 

 

Cieszę się, że Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej organizuje już po raz piąty konferencję „Innowacyjność i kreatywność kobiet na rzecz rozwoju gospodarczego”, która poświęcona jest problematyce i znaczeniu wzornictwa w nowoczesnej gospodarce i miejsca kobiet na tym polu.


Obecna konferencja będzie znakomitą okazją dla uczestników do podzielenia się doświadczeniami z prowadzenia działalności biznesowej ze specjalistami, którzy przyjechali do Polski z wielu krajów świata.

 

Przedstawiciele czołowych naszych firm, zajmujący się na co dzień wzornictwem, będą mogli zaprezentować swoje projekty, które są wysoko cenione, nie tylko w Polsce. Faktem wymagającym podkreślenia jest to, iż w polskim wzornictwie dominującą rolę odgrywają kobiety. Coraz więcej kobiet, dobrze wykształconych, wykazujących wolę i determinację do uzyskania wyższych kwalifikacji, zakłada własne przedsiębiorstwa. Aspiracje zawodowe kobiet też rosną, częściej decydują się na karierę naukowca, menedżera, właściciela firmy, czy też bardziej wymagającego, wysoko wykwalifikowanego pracownika.


Każda zachęta, skierowana do kobiet, by rozpoczęły własną działalność ma wpływ na trwałe ożywienie gospodarcze. Nie trzeba podkreślać, że podnosi też poczucie własnej wartości kobiety i jej przydatności.

 

Powinniśmy być dumni, ponieważ Polki zajmują wysoką pozycję w lidze europejskich kobiet biznesu; są one jednymi z najbardziej przedsiębiorczych Europejek.


Życzę wszystkim Państwu udanej konferencji i nawiązania wielu cennych kontaktów zawodowych, które mogą zaowocować w przyszłości efektywną współpracą.
 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.