przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Niedziela, 22 kwietnia 2012

List Pierwszej Damy do Uczestników Finału Konkursu „Święty Maksymilian Maria Kolbe wzorem dla nas współczesnych”

 
Do Uczestników
Finału Konkursu
„Święty Maksymilian Maria Kolbe
wzorem dla nas współczesnych”
 
Szanowni Państwo,
 
Dobiegł końca konkurs poświęcony osobie Maksymiliana Marii Kolbego. Prace o wpływie tego świętego Kościoła powszechnego na nasze życie i znaczenie dla współczesności przedstawili uczniowie szkół ponadgimnazjalnych Województwa Lubelskiego.

 

Ogromnie żałuję, że nie mogę osobiście pogratulować laureatom z trzech nagrodzonych kategorii, ani poznać reszty młodzieży, która wzięła udział w zmaganiach konkursowych, ale bardzo serdecznie Was pozdrawiam i jestem dumna z tego, co udało Wam się osiągnąć. Dziękuję też za chęć podjęcia wyzwania oraz włożone serce i wysiłek w prace, których efekty dziś poznajemy. Postawa pełna godności i człowieczeństwa, którą reprezentował Maksymilian Maria Kolbe, jest dla nas wszystkich wielką lekcją pokory. Święty uczy nas, że idąc śladem Chrystusa można kochać bliźniego jak siebie samego. W naszych czasach przywołanie takiego wzoru głęboko humanistycznego postępowania, dowodzi, że to człowiek jest najwyższą wartością, a branie w obronę jego praw i godności to ludzka powinność.

 

Jeszcze raz bardzo serdecznie wszystkim gratuluję i gorąco pozdrawiam. Niech Maksymilian Maria Kolbe będzie Waszym patronem.

 

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.