przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 17 maja 2012

List Pierwszej Damy z okazji otwarcia Rodzinnego Domu Dziecka w Krakowie

Do Uczestników
uroczystości otwarcia
Rodzinnego Domu Dziecka
w Krakowie

 

 

 

 


Od wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Rodzinnego Domu Dziecka na Osiedlu Pychowice w Krakowie minął rok. Dziś nadszedł uroczysty moment otwarcia placówki.


Ogromnie się cieszę, że powstał Dom, w którym znajdzie schronienie rodzina zastępcza z wychowankami. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie pomoc i zaangażowanie wielu firm i osób, którym nie jest obojętny los dzieci i ich prawidłowy rozwój. Jak ważne jest budowanie domów rodzinnych, gdzie w sprzyjającej atmosferze miłości i budowania zaufania dorastają dzieci, nie trzeba nikogo przekonywać. Brakuje ciągle w Polsce takich miejsc, ze specjalnym przeznaczeniem dla rodzin zastępczych. Niech więc krakowski Rodzinny Dom Dziecka stanie się placówką wzorcową, a Fundacja Buma im. Jacka i Piotra Michalskich będzie przykładem dla innych organizacji jak podejmować i realizować podobne inicjatywy dla dobra najmłodszych i ich przyszłości.


Pozdrawiam Państwa serdecznie i jestem pewna, że nowy Dom będzie wspaniale służyć swoim mieszkańcom. Życzę rodzinie, która wkrótce go zamieszka, by spełnił jej wszystkie oczekiwania i stał się prawdziwym domem rodzinnym, gdzie każdy ma swoje miejsce i czuje się bezpiecznie.
 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.