przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 25 maja 2012

List Pierwszej Damy z okazji konferencji naukowej Uniwersytetu Trzeciego Wieku im. Haliny Szwarc w Warszawie

Do Uczestników konferencji naukowej Uniwersytetu Trzeciego Wieku
im. Haliny Szwarc
w Warszawie


Szanowni Państwo,


Serdecznie dziękuję za zaproszenie na dzisiejszą konferencję warszawskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku im. Haliny Szwarc. Żałuję, ze nie mogę uczestniczyć w tym ważnym dla Państwa wydarzeniu.

Cieszę się bardzo, że została dziś odsłonięta pamiątkowa tablica ku czci Haliny Szwarc, lekarki, zasłużonej działaczki konspiracyjnej podczas II wojny światowej, prorektora warszawskiej Akademii Wychowani Fizycznego, pionierki ruchu Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Polsce. Mając za patronkę tę wspaniałą kobietę, oddaną i zasłużona dla ruchu UTW, cała społeczność Państwa uczelni może być dumna i szczycić się, że nosi jej nazwisko i nawiązuje do idei niesienia pomocy ludziom starszym, którą potrafiła Polakom zaszczepić i zarazić.

Bardzo serdecznie Państwa pozdrawiam życząc udanej konferencji, Uniwersytetowi zaś prowadzenia dalszej wspaniałej działalności, a wszystkim słuchaczom sukcesów i satysfakcji z bycia częścią społeczności akademickiej, która umożliwia wszechstronnie i aktywnie rozwijać liczne zainteresowania i pogłębiać wiedzę.

 

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.