przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Środa, 30 maja 2012

List Pierwszej Damy z okazji dyskusji panelowej o bibliotekach

Do Uczestników dyskusji panelowej

„Biblioteka – partner i nie(d)oceniony sprzymierzeniec. Nowe usługi biblioteki
w odpowiedzi na ważne społeczne potrzeby”

 
 
Szanowni Państwo,
 
Rozpoczynająca się dyskusja panelowa o wymownym tytule „Biblioteka – partner i nie(d)oceniony sprzymierzeniec. Nowe usługi biblioteki w odpowiedzi na ważne społeczne potrzeby” jest niezmiernie potrzebną inicjatywą. Gratuluję zatem Fundacji Orange i Instytutowi Książki podjęcia trudu, aby zorganizować to spotkanie, które wpisuje się w ramy III Kongresu Regionów w Świdnicy.
 

Panel, który nawiązuje do programu internetyzacji bibliotek publicznych, na pewno odpowie na potrzeby współczesności, które wyrażają się we wdrażaniu nowych technologii komunikacyjnych, znajdujących coraz więcej miejsca i zastosowania także w bibliotekach. Zmienia się powoli charakter i styl pracy bibliotecznej, wymagający wprowadzenia innowacyjnych narzędzi. Udogodnienia towarzyszące tym przeobrażeniom z pewnością wpłyną na powstanie innego wizerunku biblioteki niż ten tradycyjny, który był nam znany do niedawna. Wszystkie te zabiegi i wysiłki przyczynią się do dalszego, i tak już zaawansowanego, rozwoju społeczeństwa informacyjnego w naszym kraju. Biblioteki nie powinny zostać samotnymi wyspami na morzu nowoczesności i postępu.

 

Pozdrawiam wszystkich Państwa życząc owocnej i inspirującej dyskusji, dzięki której biblioteki zostaną przekształcone w nowoczesne, rozwinięte centra edukacji i kultury, dobrze służące swoim czytelnikom, których oczekiwania szybko rosną.

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.