przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 25 czerwca 2012

List Pierwszej Damy w związku z realizacją projektu „Dzieci Współcześnie Niczyje/Samotność Dziecka w Świecie Dorosłych”

Do Organizatorów
i Uczestników

Projektu „Dzieci Współcześnie Niczyje/

Samotność Dziecka w Świecie Dorosłych”

 

Szanowni Państwo,

 
 

Ogromnie się cieszę, że Fundacja Św. Jana Jerozolimskiego tak aktywnie zaangażowała się w realizację projektu, który związany jest z Rokiem Janusza Korczaka. Jestem przekonana, że ta potrzebna inicjatywa społeczna przyczyni się do promocji i szerzenia wiedzy o pedagogu, wychowawcy i lekarzu o wielkim sercu, który „czuł jak dziecko, a myślał jak Stary Doktor”.

 

Korczakowska idea szacunku dla dziecka, jego podmiotowości i godności jest mi szczególnie bliska, z tym większą radością przyjęłam godność Przewodniczącej Komitetu Honorowego obchodów Roku Janusza Korczaka w Polsce. Uważam, że należy zawsze pamiętać, że dziecko jest człowiekiem i że od nas zależy, aby życie dzieci było pełniejsze i bardziej radosne.

 

Wszystkim osobom związanym z Fundacją Św. Jana Jerozolimskiego pragnę przekazać serdeczne gratulacje i podziękowania za cenną i oryginalną akcję, która przypomina postać i dorobek Janusza Korczaka i wierzę, że spotka się ona z przychylnym przyjęciem w każdym z pięciu miast, gdzie będzie prowadzona.

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.