przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Sobota, 14 lipca 2012

List Pierwszej Damy z okazji VII Edycji Ogólnopolskich Imienin Henryka w Lubaniu

Do Uczestników

7. edycji Ogólnopolskich

Imienin Henryka

w Lubaniu
 
 

Szanowni Państwo,

 
Ogromnie się cieszę, że Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Lubaniu tak aktywnie zaangażował się w organizację wydarzeń, które związane są z Rokiem Janusza Korczaka i poświecił swoją cykliczną imprezę jego osobie. Jestem przekonana, że inicjatywy kulturalne i artystyczne, towarzyszące tegorocznemu spotkaniu, przyczynią się do promocji i szerzenia wiedzy o pedagogu, wychowawcy i lekarzu o wielkim sercu, który „czuł jak dziecko, a myślał jak Stary Doktor”.
 

Korczakowska idea szacunku dla dziecka, jego podmiotowości i godności jest mi szczególnie bliska, z tym większą radością przyjęłam godność Przewodniczącej Komitetu Honorowego obchodów Roku Janusza Korczaka w Polsce. Uważam, że należy zawsze pamiętać, że dziecko jest człowiekiem i że od nas zależy, aby życie dzieci było pełniejsze i bardziej radosne.

 

Wszystkim osobom związanym z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu pragnę przekazać serdeczne gratulacje i podziękowania za cenną inicjatywę popularyzacji postaci i dorobku Janusza Korczaka, a uczestnikom Ogólnopolskich Imienin Henryka wspaniałej zabawy.

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.