Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 24 sierpnia 2012

List Pierwszej Damy do paraolimpijczyków

Do Uczestników
uroczystości wręczenia
Nominacji Paraolimpijskich
Londyn 2012

 

Szanowni Państwo,


Za chwilę nasi sportowcy otrzymają nominacje na Igrzyska Paraolimpijskie, które odbędą się w Londynie. Ogromnie żałuję, że jako patronka polskiej reprezentacji nie uczestniczę dziś z Państwem w tej uroczystości. Niemniej, pozostaję z zawodnikami i organizatorami myślami i sercem.


Spotkania takie są ogromnie potrzebne, ponieważ ich celem nie jest rywalizacja, a jednoczenie, które rodzi się podczas wspólnych zmagań sportowych i zabawy. Duch i charakter tych igrzysk przejawia się w wytrwałym pokonywaniu przez zawodników słabości i budowaniu wiary we własne siły. Mając taką motywację sportowcy mogą w pełni zaprezentować swoje umiejętności i sprawdzić się w wybranych dyscyplinach. Odnoszone sukcesy pozwalają im uwierzyć w siebie i dają dużo radości życia. Miałam już wcześniej możliwość obserwować ich wyczyny i przyznaję, że byłam pod dużym wrażeniem zapału, który towarzyszył sportowcom i udzielał się wszystkim obecnym.


Wiem też doskonale, jaki trud trenerski trzeba włożyć w przygotowanie do igrzysk, dlatego należy się duży szacunek tym, którzy ćwiczą z zawodnikami. To dzięki ich pracy zwycięzcy stają na podium.


Bardzo serdecznie gratuluję wszystkim dzisiejszych nominacji olimpijskich, które są powodem do dumy i motywacją do szlachetnej rywalizacji i życzę powodzenia w Londynie.
 

Poleć znajomemu