przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 24 sierpnia 2012

List Pierwszej Damy do paraolimpijczyków

Do Uczestników
uroczystości wręczenia
Nominacji Paraolimpijskich
Londyn 2012

 

Szanowni Państwo,


Za chwilę nasi sportowcy otrzymają nominacje na Igrzyska Paraolimpijskie, które odbędą się w Londynie. Ogromnie żałuję, że jako patronka polskiej reprezentacji nie uczestniczę dziś z Państwem w tej uroczystości. Niemniej, pozostaję z zawodnikami i organizatorami myślami i sercem.


Spotkania takie są ogromnie potrzebne, ponieważ ich celem nie jest rywalizacja, a jednoczenie, które rodzi się podczas wspólnych zmagań sportowych i zabawy. Duch i charakter tych igrzysk przejawia się w wytrwałym pokonywaniu przez zawodników słabości i budowaniu wiary we własne siły. Mając taką motywację sportowcy mogą w pełni zaprezentować swoje umiejętności i sprawdzić się w wybranych dyscyplinach. Odnoszone sukcesy pozwalają im uwierzyć w siebie i dają dużo radości życia. Miałam już wcześniej możliwość obserwować ich wyczyny i przyznaję, że byłam pod dużym wrażeniem zapału, który towarzyszył sportowcom i udzielał się wszystkim obecnym.


Wiem też doskonale, jaki trud trenerski trzeba włożyć w przygotowanie do igrzysk, dlatego należy się duży szacunek tym, którzy ćwiczą z zawodnikami. To dzięki ich pracy zwycięzcy stają na podium.


Bardzo serdecznie gratuluję wszystkim dzisiejszych nominacji olimpijskich, które są powodem do dumy i motywacją do szlachetnej rywalizacji i życzę powodzenia w Londynie.
 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.