przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Środa, 19 września 2012

List Pierwszej Damy z okazji ogólnopolskiej harcerskiej Akcji Paczka 2012

Do Uczestników
ogólnopolskiej harcerskiej
Akcji Paczka 2012

 

Szanowni Państwo,

 

 

Serdecznie gratuluję harcerzom z całej Polski, którzy w tym roku, już po raz szesnasty, organizują „Akcję Paczka”. Cieszę się niezmiernie, że harcerze od szeregu lat są zaangażowani w tę szlachetną i godną pochwały oraz najwyższego uznania akcję.


Dzięki Waszej pomocy, Druhny i Druhowie, nasi Rodacy ze Wschodu otrzymują z Polski dary serca, które tak wiele dla nich znaczą, szczególnie w okresie świątecznym, który jest czasem nawiązania do polskiej tradycji wspólnego kolędowania i dzielenia się opłatkiem. Wszyscy wiemy, jak wiele znaczy wtedy dla Polaków mieszkających za naszą wschodnią granicą kontakt z polskością. To Wy jesteście wysłannikami dobrej nadziei, wnosicie do ich domów promyk światła i dobrą nowinę, a świat dookoła wydaje się lepszy. Podziwiam Waszą patriotyczną postawę oraz zaangażowanie i jestem bardzo dumna, że dajecie przykład swoim rówieśnikom, nie tylko związanym z ruchem harcerskim, jak dbać o więzy z Polakami zza wschodniej granicy i podtrzymywać je tak, by czuli, że Ojczyzna o nich pamięta.


Pozdrawiam Was wszystkich bardzo serdecznie życząc udanej, tegorocznej akcji i wielu chwil wzruszeń podczas odwiedzin polskich domów na Wschodzie.
 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.