przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 11 października 2012

List Pierwszej Damy z okazji III Ogólnopolskiego Kongresu Bibliotek Publicznych

Do Uczestników

III Ogólnopolskiego Kongresu

Bibliotek Publicznych

 
 
 

Szanowni Państwo,

 

Cieszę się, że po raz kolejny organizowane jest niezwykle ważne spotkanie polskiego środowiska bibliotekarzy, któremu mogę także w tym roku patronować.

 

Obserwuję z uwagą, od momentu uruchomienia w 2009 roku Programu Rozwoju Bibliotek, jak godną podziwu aktywność wykazują biblioteki działające w małych miejscowościach i jak wielkie zaangażowanie w swoją pracę wykazują bibliotekarze i bibliotekarki. Te ostatnie stanowią większość osób pracujących w bibliotekach, łącząc harmonijnie życie rodzinne z zawodowym. Chciałam
to wyraźnie podkreślić, ponieważ właśnie dzięki ich wysiłkom biblioteki coraz lepiej służą lokalnym społecznościom, są niezastąpionymi miejscami: spotkań, dostępu do informacji, kultury i edukacji. W bibliotekach można realizować swoje zainteresowania, mieć kontakt ze światem, którego oblicze ciągle się zmienia.

 

Obecne spotkanie na pewno będzie dobrą okazją dla Państwa do podzielenia się własnymi doświadczeniami, opowiedzenia innym o swoich sukcesach, ale też wyzwaniach, które trzeba podejmować w codziennej pracy.

 

Takie wydarzenie, jak obecny Kongres, jest bardzo potrzebne zarówno środowisku bibliotecznemu, jak i szerszemu odbiorcy. Jest niezwykle ważne, żeby do opinii publicznej docierała świadomość wielu pozytywnych zmian, jakie w ostatnich latach przechodzą biblioteki, szczególnie w małych ośrodkach.

 

Życzę Państwu ciekawych wykładów i warsztatów, wzbogacających rozmów i niezapomnianych wrażeń z tegorocznego spotkania.

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.