przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Niedziela, 7 października 2012

List Pierwszej Damy z okazji uroczystości nadania imienia Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej Sali koncertowej siedziby Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”

Do Uczestników uroczystości
nadania imienia Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej
sali koncertowej siedziby Państwowego Zespołu
Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”


Szanowni Państwo,

 

 


Uroczystość nadania imienia Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej sali koncertowej siedziby Zespołu „Mazowsze” jest niezwykle ważnym wydarzeniem. Żałuję bardzo, że nie mogę wziąć w nim udziału.


Cieszę się bardzo, że sala ta będzie od dziś nosiła imię tej wielce zasłużonej i wspaniałej kobiety, gwiazdy kabaretu, piosenkarki i aktorki, a także patriotki, która w okresie wojny i okupacji była członkiem Armii Krajowej. Gdyby nie jej zapał, pracowitość i ogromna ambicja, Zespół „Mazowsze” nie osiągnąłby tych wszystkich sukcesów, którymi może się do dziś szczycić. Dzięki niej „Mazowsze” stało się światowym zespołem dając koncerty na wszystkich kontynentach i prawie we wszystkich krajach, było wysoko cenione za perfekcyjne przygotowanie do występów, wspaniałą choreografię i idealne odśpiewanie pieśni ludowych. Dla Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej niej było rzeczy niemożliwych.
 

Pozdrawiam wszystkich Państwa bardzo serdecznie i życzę wspaniałej uroczystości. Niech duch patronki zawsze czuwa nad Państwem i przynosi szczęście cenionemu przez nas wszystkich „Mazowszu”.

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.