przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 15 października 2012

List Pierwszej Damy z okazji Jubileuszu 60-lecia Biblioteki Centralnej Polskiego Związku Niewidomych

Do Uczestników
Jubileuszu 60-lecia
Biblioteki Centralnej
Polskiego Związku Niewidomych

 

 

Szanowni Państwo,


Witam Państwa serdecznie na dzisiejszej uroczystości 60-lecia istnienia Biblioteki Centralnej Polskiego Związku Niewidomych i bardzo żałuję, że nie mogę razem z Państwem wziąć udziału w tym ważnym wydarzeniu, które przypada w obchodzonym na całym świecie Międzynarodowym Dniu Osób Niewidomych.


Nie wahałam się, by objąć ten szacowny Jubileusz honorowym patronatem, ponieważ staram się zawsze wspierać działalność służącą rozwojowi i poprawie warunków funkcjonowania w społeczeństwie osób, dla których los okazał się mniej łaskawy, a przecież chcą i mają prawo do pełnego czerpania z życia, w tym korzystania z dorobku kulturalnego i cywilizacyjnego, w którym mieszczą się bogate w różnotematyczną literaturę księgozbiory. Ogromnie się cieszę, że Biblioteka Centralna umożliwia dostęp do ich zasobów.


Sześćdziesięcioletni rozwój Biblioteki pozwolił na stworzenie placówki w nowoczesnym kształcie, jaki znamy dzisiaj. Ogromna w tym zasługa całych pokoleń pracowników, którzy starali się i wkładali dużo serca w pracę na rzecz jej rozkwitu. Mimo pojawiających się przeszkód w historii trwania Biblioteki, jest ona na szczęście nadal miejscem spotkań osób niewidomych i słabowidzących, które bardzo trudno byłoby zastąpić.


Pozdrawiam Państwa serdecznie i jestem pewna, że Biblioteka Centralna Polskiego Związku Niewidomych będzie w przyszłości, tak samo jak obecnie, służyć wszystkim tym, którzy szukają i łakną wiedzy chcąc poszerzać własne horyzonty w naszym szybko zmieniającym się świecie.
 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.