przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Wtorek, 13 listopada 2012

List Pierwszej Damy z okazji 50-lecia Kliniki Chirurgii Onkologicznej Dzieci i Młodzieży Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie

Do Uczestników
50-lecia Kliniki Chirurgii Onkologicznej Dzieci i Młodzieży
Instytutu Matki i Dziecka
w Warszawie

 


Szanowni Państwo,


Bardzo serdecznie gratuluję 50-lecia istnienia Kliniki Chirurgii Onkologicznej Dzieci i Młodzieży Instytutu Matki i Dziecka. To piękny i zacny Jubileusz. W zeszłym roku miałam dużą przyjemność patronować 60-leciu Instytutu; oba jubileusze są dowodem na długowieczność i ciągłość funkcjonowania szpitala, w którym znajdują opiekę kolejne pokolenia dzieci i młodzieży z całej Polski.

 
Chciałam przy tej okazji tylko wspomnieć o zasługach i osiągnięciach Kliniki, bo wiem, że w tym krótkim liście nie wymienię ich wszystkich. Klinika, jako ośrodek wysokospecjalistyczny, nie tylko diagnozuje i leczy młodych pacjentów, ale prowadzi także działalność naukową i dydaktyczną we współpracy z pokrewnymi placówkami w kraju i za granicą. Na wysokie uznanie zasługuje stworzenie wspaniałej, fachowej kadry medycznej, dzięki której przez te wszystkie lata podopieczni byli i nadal są otoczeni profesjonalną opieką. Dziś ta nowoczesna placówka zapewnia wszechstronne leczenie i wsparcie, tak potrzebne w pokonywaniu ciężkiej choroby. Nie do przecenienia jest zaangażowanie wszystkich osób związanych z Kliniką w pracę z małymi pacjentami i ich rodzinami, dla których niesłychanie ważna jest sprzyjająca atmosfera i sympatia, jaką otaczani są przez lekarzy i wyrozumiałe pielęgniarki.

Gratuluję serdecznie wszystkim osobom, zasłużonym dla polskiej onkologii dziecięcej, którym zostaną wręczone nagrody i odznaczenia, zaś wszystkim Państwu życzę dalszego, satysfakcjonującego rozwoju Kliniki ku zadowoleniu i wdzięczności jej ufnych, młodych pacjentów.
 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.