przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Sobota, 12 stycznia 2013

List Pierwszej Damy z okazji koncertu Laureatów II Międzynarodowego Konkursu Kolęd i Piosenek Świątecznych „Rozśpiewanie Beskidy”

Do Uczestników

Galowego Koncertu Laureatów

II Międzynarodowego Konkursu

Kolęd i Piosenek Świątecznych

„Rozśpiewanie Beskidy”

 
 
 
 

Szanowni Państwo,

 
Witam wszystkich bardzo serdecznie na Galowym Koncercie Laureatów II Międzynarodowego Konkursu Kolęd i Piosenek Świątecznych „Rozśpiewane Beskidy”. Za chwilę nagrody otrzymają wyróżnione dzieci i młodzież ze śląskich przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół średnich.
 

Cieszę się bardzo, że młodzi Ślązacy podtrzymują tradycje świątecznego kolędowania. Mamy w Polsce ogromne bogactwo pięknych kolęd i pastorałek, do których co roku sięgamy i śpiewamy nie tylko w kręgu najbliższych osób i przyjaciół. Wspaniałym przypomnieniem i dzieleniem się z innymi radością płynąca z wersów tych chwalących Pana pieśni są spotkania i konkursy organizowane w całej Polsce. Dziękuję wszystkim Państwu za to, że uczniowie śląskich placówek szkolnych mogą wyrazić swoją wierną miłość do mniejszej Ojczyzny, jaką jest Śląsk i do tej większej, jaką jest Polska. Dziękuję także za troskę o to, by w szkołach regionu był obecny szacunek dla własnej odrębności, gdyż dobrze pojęta różnorodność składa się na nowoczesny i dojrzały patriotyzmu.

 

Żałuję, że nie jestem tu razem z Państwem i nie usłyszę koncertowego wykonania kolęd i świątecznych pieśni przez tegorocznych laureatów. Niech podniosły i radosny nastrój udzieli się wszystkim Państwu, a Nowy Rok 2013 będzie najszczęśliwszy dla wszystkich uczestników konkursu, organizatorów i gości zaproszonych na dzisiejszą uroczystość.

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.