przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 25 listopada 2010

List Pierwszej Damy z okazji wręczenia nagród „Partner Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego”

Do Uczestników
uroczystości
wręczenia nagród
„Partner Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego”

 

 

 

 

Szanowni Państwo,

 

 

Wypadki drogowe w Polsce pochłaniają co roku ogromną liczbę ofiar. Jesteśmy o tym informowani codziennie przez media, które apelują do kierowców o bezpieczną jazdę z wyobraźnią. Nigdy jednak dosyć nawoływań i ostrzeżeń przed nadmierną prędkością i jazdą w stanie nietrzeźwym, gdyż właśnie te dwa czynniki są najczęstszą przyczyną wypadów i nieszczęść Polsce, którym można byłoby zapobiec, gdyby kierującym towarzyszyła rozwaga i odpowiedzialność, a nie brawura i zbytnia pewność siebie.


Mam nadzieję, że podejmowanie inicjatyw, podobnych do obecnego konkursu, przyniesie wymierne efekty – zmniejszenie liczby wypadków samochodowych i ofiar, które w nich giną. Dzisiejsze wręczanie nagród „Partner Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego” jest dowodem, że w naszym kraju działa na szczęście wiele osób i instytucji, publicznych i prywatnych, które czynnie i z widocznymi efektami propagują bezpieczną jazdę oraz wspierają kampanie ją promujące.


Gratuluję organizatorom tego cennego przedsięwzięcia, a laureatom konkursu zdobycia zasłużonych nagród.


Życzę Państwu dalszych sukcesów w prowadzeniu uświadamiających kampanii społecznych, które, miejmy nadzieję, znajdą zrozumienie wśród wszystkich uczestników ruchu na polskich drogach.
 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.