przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 21 marca 2013

List Pierwszej Damy na konferencji „Innowacyjność i kreatywność kobiet - Design szansą dla MSP”

Pierwsza Dama Anna Komorowska

List Pierwszej Damy Anny Komorowskiej do uczestników VI Międzynarodowej Konferencji „Innowacyjność i kreatywność kobiet - Design szansą dla MSP”, która odbywa się w Warszawie w dniach 21-22 marca br. pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP z inicjatywy Urzędu Patentowego RP:
 
 Szanowni Państwo!
 
Cieszę się, że Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej organizuje już po raz szósty konferencję „Innowacyjność i kreatywność kobiet na rzecz rozwoju gospodarczego”, która w tym roku poświęcona jest problematyce i znaczeniu wzornictwa i działalności projektowej w nowoczesnej gospodarce z uwzględnieniem małych i średnich przedsiębiorstw.
 
Tegoroczna konferencja będzie znakomitą okazją dla uczestników do podzielenia się doświadczeniami z prowadzenia działalności biznesowej ze specjalistami, przedsiębiorcami i przedstawicielami środowisk projektantów, którzy przyjechali do Polski z wielu krajów świata. Przedstawiciele czołowych naszych firm, zajmujący się na co dzień wzornictwem, będą mogli zaprezentować swoje projekty, które są wysoko cenione, nie tylko w Polsce. Dodatkowo jest to okazja do sprecyzowania niezbędnych działań, które mogłyby przyczynić się do wypracowania lepszej współpracy przedsiębiorców z projektantami.

Faktem wymagającym podkreślenia jest to, iż w polskim wzornictwie dominującą rolę odgrywają kobiety. Coraz więcej kobiet, dobrze wykształconych, wykazujących wolę i determinację do uzyskania wyższych kwalifikacji, zakłada własne przedsiębiorstwa. Dlatego ważne byłoby również podjęcie dyskusji, jak w jeszcze lepszy sposób przygotowywać absolwentów kierunków projektowych do działalności na rynku i jak wykorzystać aspiracje zawodowe kobiet?

 

Życzę wszystkim Państwu udanej konferencji i nawiązania wielu cennych kontaktów zawodowych, które mogą zaowocować w przyszłości efektywną współpracą.

 

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.