przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Sobota, 27 listopada 2010

List Pierwszej Damy z okazji Festiwalu ERA SCHAEFFERA

Do
Uczestników
Festiwalu
ERA SCHAEFFERA

 


Szanowni Państwo,

 


Cieszący się bardzo dobrym przyjęciem zarówno publiczności, jaki i krytyki zeszłoroczny, pierwszy Festiwal ERA SCHAEFFERA, doczekał się kontynuacji. Serdecznie gratuluję tego ogromnego sukcesu i jestem pewna, że tegoroczna jego edycja zostanie równie entuzjastycznie odebrana.


Z pełnym przekonaniem objęłam honorowym patronatem to niezwykle cenne wydarzenie kulturalne stolicy. Bogata twórczość Bogusława Schaeffera zasługuje bowiem na najwyższe uznanie i stałe promowanie. Dorobek ten jest imponujący, o czym dobrze wiedzą znawcy i wieloletni miłośnicy Jego dzieł. Warto zatem przedstawić szerszej publiczności dokonania tego prawdziwego człowieka renesansu, o  niezwykłej płodności artystycznej, który, na szczęście dla kultury polskiej, nie poprzestał na komponowaniu. Nie mogę w tym miejscu nie wspomnieć Jego ogromnych zasług położonych w takich dziedzinach jak: dramaturgia, grafika, historia muzyki czy pedagogika. Imię Jego zostało rozsławione też poza Polską. Twórczość Bogusława Schaeffera zyskała rozgłos i akceptację wśród opiniotwórczych środowisk artystycznych oraz znawców i krytyków kultury za granicą. Kultura polska i światowa byłyby uboższe, gdyby nie osoba bohatera obecnego Festiwalu.


Pozdrawiam wszystkich Państwa bardzo serdecznie i życzę wspaniałych i niezapomnianych wrażeń artystycznych oraz uczty duchowej, jaką przyszykowali Państwu organizatorzy dzisiejszego wydarzenia – Fundacja Przyjaciół Sztuk Aurea Porta.
 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.