przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 7 czerwca 2013

List Pierwszej Damy na Dniu Europejskim w Skawinie

Do Uczestników

Dnia Europejskiego
„Europa w Szkole – Szkoła Europie”
 
Cieszę się bardzo, że dzieci i młodzież ze skawińskich Szkolnych Klubów Europejskich mogą dziś wziąć udział w Dniu Europejskim pn. „Europa w Szkole - Szkoła w Europie”.
 
Spotkanie to, na które zaproszono zacne grono z gościem szczególnym - Panem Witalijem Maksymenko Konsulem Generalnym Ukrainy w Krakowie, zostało zorganizowane, by posumować efekty ostatnich działań o charakterze międzynarodowym, w których brały udział dzieci i młodzież ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Poczty Polskiej w Skawinie w zeszłym i bieżącym roku.  Dzięki pozyskaniu środków finansowych udało się zorganizować im podróż na sąsiednią Ukrainę, gdzie mogły poznać rówieśników ze Wschodu i zetknąć się z ukraińską kulturą. Działania te uczą podopiecznych tolerancji i szacunku dla odmienności, rozwijają wrażliwość i służą przełamywaniu stereotypów kulturowych.
 
Gratuluję wychowawcom takiej formy przystosowywania dzieci do otaczającej je rzeczywistości europejskiej, tej bliższej i tej dalszej. Doświadczenia, jakie wyniosą z tej ciekawej lekcji, na pewno będą owocować w ich przyszłym życiu, kiedy opuszczą już opiekuńcze mury Ośrodka.
 
Życzę wszystkim Państwu wspaniałego Dnia Europejskiego, a młodym klubowiczom satysfakcji i radości z wzięcia udziału w tym ważnym spotkaniu.
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.