przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 27 czerwca 2013

List Pierwszej Damy z okazji 10-lecia Oddziału Transplantacji Szpiku Kostnego Kliniki Pediatrii Hematologii i Onkologii

Do Uczestników obchodów 10-lecia istnienia

Oddziału Transplantacji Szpiku Kostnego

Kliniki Pediatrii Hematologii i Onkologii Szpitala Uniwersyteckiego

w Bydgoszczy

 
 
 
 

Szanowni Państwo!

 
 

Jubileusz dziesięciolecia jest zawsze wspaniałą okazją do przypomnienia historii minionych lat. Oddział Transplantacji Szpiku Kostnego bydgoskiej Kliniki Pediatrii Hematologii i Onkologii Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. Antoniego Jurasza od początku istnienia wiele osiągnął w dziedzinie przeszczepu szpiku. Doceniam Państwa zaangażowanie w dzieło niesienia pomocy cierpiącym na raka i uświadamianie społeczeństwa o konieczności angażowania się w akcje medyczne, dzięki którym zwiększa się szansa na uratowanie niejednego ludzkiego istnienia. Całym sercem popierałam i popieram działania zmierzające do propagowania przeszczepu szpiku. Na szczęście coraz częściej porusza się ten temat w środkach masowego przekazu, a idea zyskuje konsekwentnie zwiększające się grono dawców i zwolenników tego często ostatecznego sposobu leczenia raka.

 

Gratuluję Państwu wspaniałych rezultatów w leczeniu nowotworów u dzieci, dzięki którym Klinika jest drugim co do wielkości ośrodkiem pediatrycznym w kraju w przeprowadzaniu bezpiecznych dla dawcy przeszczepów.  Państwa trud podnosi małych pacjentów na duchu, daje im siłę do walki z chorobą, która nie musi być wyrokiem, i przynosi nadzieję na przyszłość.

 

Życzę wszystkim Państwu kolejnych lat sukcesów i satysfakcji ze swojej pracy. Niech uśmiech i wdzięczność dzieci i ich rodziców będą najlepszą zapłatą za pomoc, jaką otrzymują.

           

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.