przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Niedziela, 14 lipca 2013

List Pierwszej Damy z okazj Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej

 

Do Uczestników

40. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej

w Kielcach
 
Szanowni Państwo!
  
Serdecznie gratuluję Jubileuszowego 40. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej.
 

Cieszę się bardzo, że organizowany corocznie Festiwal przyciąga bardzo wiele chętnych osób do brania w nim udziału, dlatego tym bardziej żałuję, że nie jestem dziś w Kielcach i nie mogę poczuć atmosfery towarzyszącej temu spotkaniu.

 

Ta niezwykle cenna inicjatywa pozwala pielęgnować tradycję śpiewania harcerskich piosenek. Mamy przecież bogaty repertuar, którym brać harcerska może sie poszczycić i przekazywać swoim następcom. W utrwalanie tej tradycji pięknie wpisuje się właśnie  Chorągiew Kielecka. Chciałabym w tym miejscu złożyć wszystkim Państwu moje słowa głębokiego uznania za krzewienie cnót i godnej postawy harcerza.

 

Jestem pewna, że dzisiejsze wspólne muzykowanie, przedstawienia teatralne oraz warsztaty taneczne dla dzieci i młodzieży, prezentacja folkloru światowego i orkiestr dętych dostarczą wszystkim wiele radości oraz połączą w duchu wspólnoty i wielkiej harcerskiej rodziny.

 

Przesyłam wiele serdeczności i życzę wszystkim, zarówno młodzieży polskiej, jak i gościom z zagranicy, wspaniałych wrażeń i niezapomnianych chwil spędzonych razem.

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.