przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Środa, 18 września 2013

List Pierwszej Damy z okazji III Ogólnopolskiej Konferencji Kobiet Służby Więziennej „Kobiety kobietom w służbie”

Do Uczestniczek i Uczestników

III Ogólnopolskiej Konferencji
Kobiet Służby Więziennej
„Kobiety kobietom w służbie”
 
Szanowni Państwo,
 
Witam bardzo serdecznie wszystkich Państwa na trzeciej już konferencji poświęconej kobietom pełniącym służbę w więzieniach.
 
Konferencja będzie z pewnością ważnym głosem w ciągle aktualnej debacie publicznej na temat kobiet i ich roli w społeczeństwie, a w szczególności w służbach mundurowych.
 
Słyszymy, że stale zwiększa się liczba pań w mundurach, co jest tylko potwierdzeniem, że słaba płeć ma bardzo dobre predyspozycje do takiej służby, że jest w stanie sprostać wymaganiom i specyfice pracy z nią związanej. Panie udowodniły już, że dzięki swoim zaletom charakteru i zdobytym umiejętnościom mogą osiągać jak najlepsze wyniki i piąć się po szczeblach kariery zawodowej nie tylko w cywilu. Niestety wciąż żywe są stereotypy związane z pracą kobiet w służbach mundurowych. Cieszę się zatem, że podczas konferencji będzie o ich mowa, że zostanie podniesiony temat równości płci oraz kwestie niesprawiedliwego traktowania i przemocy, na którą nadal narażone są funkcjonariuszki.
 
Pozdrawiam wszystkie obecne tu Panie, które wybrały tę niełatwą, ale zaszczytną przecież pracę oraz życzę, by każdy dzień służby przynosił dużą satysfakcję zawodową i zadowolenie z dobrze spełnionego obowiązku. Życzę też Paniom niemniej ważnej harmonii i szczęścia w życiu osobistym.
 
Owocnych obrad!
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.