przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Sobota, 21 września 2013

List Pierwszej Damy do Uczestniczek i Uczestników 50-lecia Koła Gospodyń Wiejskich w Kobiernicach

Do Uczestniczek i Uczestników
50-lecia Koła Gospodyń Wiejskich w Kobiernicach

 

 


Szanowni Państwo,


Dziękuję bardzo Państwu za zaproszenie na uroczyste obchody 50-lecia działalności Koła Gospodyń Wiejskich w Kobiernicach. Żałuję, że nie mogę wziąć w nich udziału.


Serdecznie gratuluję tego pięknego jubileuszu. Przez półwiecze dbały Panie o zachowanie tradycji i dziedzictwa swojego regionu oraz popularyzowanie lokalnego folkloru, podejmując te inicjatywy dla dobra i rozkwitu swojej Małej Ojczyzny i jej społeczności. Chciałam tu choćby wspomnieć o działalności artystycznej, której wyrazem może być powstanie zespołu obrzędowo-kabaretowego „Gęsia Krzywda”, branie udziału w Dożynkach Gminnych czy Święcie Plonów, zdobycie nagrody Złotego Durszlaka w prestiżowym Konkursie „Nasze Kulinarne Dziedzictwo” oraz o codziennej dbałości, by ocalić od zapomnienia regionalne legendy i powiedzenia, by wskrzeszać zanikające obrzędy i spuściznę kulturową.


Pozdrawiam zatem gorąco zacne Jubilatki, władze oraz wszystkich mieszkańców Kobiernic, życząc wspaniałego świętowania. Niech będzie to dla wszystkich Państwa szczególny i miły czas spędzony na przypominaniu historii kobiernickiego Koła Gospodyń Wiejskich.
 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.