przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Niedziela, 22 września 2013

List Pierwszej Damy do Uczestników przedstawienia charytatywnego „Lady Robin Hood”

Do Uczestników
przedstawienia charytatywnego
„Lady Robin Hood”

 

 


Szanowni Państwo,


Cieszę się bardzo, że już po raz piąty organizowany jest charytatywny spektakl w ramach Akcji „Kopciuszek”, której beneficjentami są niepełnosprawne i chore dzieci oraz podopieczni hospicjów z terenu województwa śląskiego. Z ogromnym uznaniem odnoszę się do tej inicjatywy.


Wszyscy mamy świadomość, że bez zaangażowania ludzi dobrej woli, zarówno reprezentantów władz samorządowych, jak i osób zrzeszonych w organizacjach pozarządowych, nie byłaby możliwa efektywna pomoc, którą otrzymują potrzebujący. Przykład, jaki Państwo dają swoim zaangażowaniem w ważne społecznie wydarzenia, jest wspaniałą lekcją dla nas wszystkich. Wspieranie bowiem tych, którym życie nie szczędzi trosk, może być źródłem ogromnej satysfakcji. Ta wrażliwość na los drugiego człowieka, który oczekuje na wyciągnięcie pomocnej dłoni, uczy nas tolerancji i akceptacji. Jeśli potrafimy pomagać, możemy się tą umiejętnością dzielić z innymi ludźmi, zachęcając ich do aktywności. Uczymy, jak otwierać się na drugiego człowieka i przyczyniamy się tym samym do rozwijania i umacniania postaw: humanitarnej i obywatelskiej.


Życzę Państwu wspaniałego spektaklu w Teatrze Nowym w Zabrzu i pokaźnego dochodu ze zbiórki pieniężnej na rzecz Fundacji Pomocy Dzieciom „Ulica” oraz Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych i Ich Przyjaciół „Modlitwa i czyn”.
 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.