przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 26 września 2013

List Pierwszej Damy do Uczestników Gali VIII Konkursu „Lodołamacze”

Do Uczestników Gali
VIII Konkursu „Lodołamacze”

 

 

Szanowni Państwo,


Witam Państwa bardzo serdecznie na Gali VIII Konkursu „Lodołamacze”. Żałuję, że nie mogę w tym roku złożyć Państwu osobiście gratulacji.


Moje wyrazy uznania kieruję do tegorocznych zwycięzców. Pragnę im podziękować za bezinteresowność oraz uwagę, jaką zwracają na osoby niepełnosprawne. Laureaci Konkursu „Lodołamacze” nagradzani są za upór, niezłomność i ciągłe udowadnianie, że pracownicy niepełnosprawni w niczym nie ustępują pełnosprawnym. Dzisiaj nagrodzeni zostaną ci, którzy pokazali że można, że warto, że ma to głęboki sens.


Lodołamacz, symbol kruszenia lodów obojętności wobec osób niepełnosprawnych, trwa już od 8 lat. Dzięki niemu znalazło się wielu pracodawców, którzy ujęli nas swoją wrażliwością, znalazły się firmy, mające odwagę przełamywać stereotypy i społeczną obojętność, potrafiące stworzyć przyjazne środowisko pracy w duchu równości wszystkich pracowników. Z biegiem lat Konkurs zyskuje nowych przyjaciół, osoby prawdziwie oddane idei przełamywania barier.


Konkurs „Lodołamacze” pokazuje, że polityka personalna uwzględniająca społeczną odpowiedzialność w biznesie jest korzystna zarówno dla pracodawców, jak i pracowników. Współpracujący ze sobą pracownicy pełnosprawni i niepełnosprawni nawiązują więzi międzyludzkie, uczą się prawidłowego funkcjonowania w pracy i po za nią, uczą się pokonywania barier związanych z normalnym funkcjonowaniem w społeczeństwie, przenosząc nowo zdobyte doświadczenia do swojego otoczenia.


Łamanie lodów, zmiana punktu widzenia pracodawców, walka ze stereotypami zajęło wiele czasu, ale włożony trud przynosi zaskakujące rezultaty. Każda edycja Konkursu „Lodołamacze” przybliża nowe osoby, firmy i instytucje, których postawa zasługuje na szacunek i uznanie.

 

Pozdrawiam Państwa bardzo serdecznie i życzę udanej uroczystości.
 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.