Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 18 października 2013

List Pierwszej Damy z okazji inauguracji działalności Klubu Nauczyciela Historii Muzeum Józefa Piłsudskiego

Do Uczestników
uroczystej inauguracji działalności
Klubu Nauczyciela Historii
Muzeum Józefa Piłsudskiego


Szanowni Państwo,

 

Żałuję ogromnie, że nie mogę osobiście powitać w progach Belwederu członków Klubu Nauczyciela Historii, powstałego z inicjatywy Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Żałuję tym bardziej, że chętnie usłyszałabym o aktualnej kondycji szkoły, zawodzie nauczyciela oraz porozmawiała o młodzieży, jej marzeniach, dążeniach i wizji patriotyzmu.


Znam trud związany z pracą nauczycieli i wychowawców, dlatego doceniam wszelkie instytucjonalne i społeczne inicjatywy zmierzające do wspierania polskiej szkoły i kadry pedagogicznej, wiedząc, że są one podejmowane z myślą i dla dobra dzieci i młodzieży. Zainicjowany przez Muzeum Józefa Piłsudskiego Klub Nauczyciela Historii zamierza poszerzać wiedzę i refleksję o naszych dziejach ojczystych, kształtować postawy obywatelskie, inspirować do samodzielności i odpowiedzialności. Z tych właśnie względów Belweder - miejsce szczególne w polskiej historii i tradycji – został dziś otwarty dla Państwa, nauczycieli historii.


Serdecznie wszystkich Państwa pozdrawiam i mam nadzieję, że czas spędzony dziś w Belwederze, a także atmosfera tego spotkania pozostanie na zawsze w Państwa pamięci, sercach i umysłach. Życzę, by Klub Nauczyciela Historii wspaniale się rozwijał i utrzymywał w kolejnych latach owocną współpracę z Muzeum Józefa Piłsudskiego, w ramach prowadzonych przez placówkę projektów muzealno-edukacyjnych.

 

 

Poleć znajomemu