przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 22 listopada 2013

List Pierwszej Damy z okazji 50-lecia Zespołu Szkół Specjalnych nr 85 w Warszawie

Do Uczestników uroczystości 50-lecia
Zespołu Szkół Specjalnych Nr 85
w Warszawie

 

Szanowni Państwo,

Dziękuję serdecznie za zaproszenie na uroczyste obchody 50-lecia istnienia Zespołu Szkół Specjalnych Nr 85 w Warszawie. Gratuluję tego pięknego Jubileuszu.


Miałam okazję i przyjemność gościć i poznać Państwa wychowanków w Belwederze przy kilku różnych okazjach i jestem pełna uznania przede wszystkim dla ich wyczynów i osiągnięć sportowych. Szkoła szczególny nacisk kładzie na rehabilitacyjno-rozwojową funkcję sportu, który zajmuje szczególne miejsce w tradycji i życiu placówki.


Cieszę się, że podczas dzisiejszego spotkania będzie miała miejsce uroczystość nadania szkole imienia Eunice Kennedy Shriver, wielce zasłużonej założycielki ruchu Olimpiad Specjalnych, którego idea wykorzystywania aktywności fizycznej i rywalizacji osób z niepełnosprawnością intelektualną jako skutecznej terapii jest cały czas aktualna. Ci młodzi zawodnicy rozwijają się nie tylko fizycznie, ale również społecznie, nabywając przy okazji nowych umiejętności i przełamując wewnętrzne bariery, stają się odważniejsi, bardziej otwarci i pewni siebie.

 

Jestem przekonana, że powstały przy placówce Klub Olimpiad Specjalnych „Elektoralna” będzie najlepszym miejscem do spełniania sportowych ambicji uczniów.


Życzę całej społeczności szkolnej miłej uroczystości jubileuszowej i dalszego, wspaniałego rozwoju placówki dla dobra wszystkich jej wychowanków.
 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.