przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 7 marca 2011

List Pierwszej Damy do uczestników Gali Lady D.

Do uczestników
uroczystej Gali LADY D.
Sejm RP

 

Szanowni Państwo,

 

Bardzo żałuję, że nie mogę wziąć dziś udziału w obecnej Gali, którą z przekonaniem i przyjemnością objęłam moim honorowym patronatem.


Serdecznie gratuluję jubileuszowej, dziesiątej już edycji tej akcji, która przybrała ogólnopolski charakter. W pełni doceniam i popieram tę inicjatywę, dzięki której wyróżnione zostają panie nie bojące się podejmowania wyzwań, których przykład obala powszechne stereotypy na temat środowiska osób niepełnosprawnych. Swoją postawą udowadniają, że osoby niepełnosprawne z sukcesem przełamują bariery i mogą osiągać więcej niż się powszechnie sądzi. Ich przykład pokazuje, ze można być aktywną zawodowo i społecznie, mimo pozornych przeszkód.  Przełamujmy dotychczasowy sposób myślenia o niepełnosprawności i nie bójmy się zachęcać innych do podejmowania wyzwań i osiągania, nawet tych najdrobniejszych, a jakże ważnych sukcesów mobilizujących do codziennego, dalszego wysiłku.


Składam moje najserdeczniejsze gratulacje tegorocznym laureatkom zdobycia tytułów honorowych Lady D., a organizatorom życzę udanych, kolejnych wydań tej potrzebnej i oczekiwanej społecznie akcji.

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.