przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Wtorek, 15 kwietnia 2014

List Pierwszej Damy z okazji uroczystości 30-lecia SOS Wiosek Dziecięcych w Polsce

Do Uczestników uroczystości

30-lecia SOS Wiosek Dziecięcych

w Polsce
 
 

Szanowni Państwo,

 
 

Chciałam serdecznie pogratulować 30-lecia istnienia SOS Wiosek Dziecięcych w Polsce. Cieszę się, że już od tylu lat Stowarzyszenie jest częścią międzynarodowej organizacji SOS-Kinderdorf International, która działa w 133 krajach na całym świecie. Historia polskich Wiosek zaczęła się od powstania pierwszej z nich w Biłgoraju, dlatego słowa szczególnych gratulacji kieruję właśnie do tego miejsca.

 

W ciągu trzech dekad działalności Wiosek udało się otoczyć opieką i miłością wiele dzieci, które wypuszczane są spod Państwa skrzydeł już jako młodzi ludzie gotowi do samodzielnego radzenia sobie w przyszłości. Gdyby nie wiele domów rodzinnych stworzonych przez osoby o dobrym sercu, w których dorastają skrzywdzone, porzucone i osierocone dzieci, sytuacja tych ostatnich i ich udany start w dorosłe życie byłby utrudniony, a nawet często niemożliwy. Muszę tu także wspomnieć o Państwa Programie Umacniania Rodziny, dzięki któremu w wielu miejscach w kraju powstają placówki dzienne, gdzie dzieci znajdują wszechstronną pomoc i opiekę, gdzie w spokoju mogą odrobić lekcje, realizować swoje zainteresowania, a ich rodzice wsparcie w postaci poradnictwa czy psychoedukacji. Wszystko to ma jeden cel - żeby rodzina pozostała razem, bez konieczności zabierania dzieci z ich domu.

 

Z takim bagażem doświadczeń i sukcesów życzę Państwu, by jeszcze wiele lat możliwe było niesienie pomocy dzieciom, by tych zaniedbanych było w Polsce mniej.

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.