przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Sobota, 23 października 2010

List Pierwszej Damy z okazji zakończenia budowy Szklanego Domu

Włodzimierz Korona, Wójt Gminy Masłów,
Miłośnicy twórczości Stefana Żeromskiego,
Mieszkańcy Ziemi Świętokrzyskiej

 

Szanowni Państwo,

 

Z wielką radością odebrałam informację o zakończeniu budowy Szklanego Domu i repliki rodzinnego dworku Stefana Żeromskiego w Ciekotach, w podkieleckiej gminie Masłów.


Z niekłamaną satysfakcją przyjmuję, że jest to, bodaj najważniejszy krok na drodze do pełnej realizacji wspaniale się zapowiadającego projektu pod nazwą Centrum Edukacyjne Szklany Dom – Dworek Stefana Żeromskiego.


Zapewne dla każdego mieszkańca Ziemi Świętokrzyskiej dzieło to uosabia jedną z prawdziwych lokalnych ikon, swego rodzaju odpowiednik, równie legendarnej Łysicy.


Patrząc na to materialne spełnienie przedstawionej w „Przedwiośniu” wizji, tak mocno związanego z Waszą ziemią pisarza, zdaję sobie sprawę, że dla niego i jego czytelników pełniła ona rolę marzenia o idealnej Polsce,
o kraju powszechnego dobrobytu i sprawiedliwości społecznej.


Choć więc szklane domy są ideą i niemal fantastyczną wizją przyszłości, to jednak droga do jej spełnienia wiedzie przez pokojową przebudowę świata, reformy i wspólne tworzenie oczekiwanej rzeczywistości wokół każdego z nas.


Gratulując zakończenia prac nad obiektem, który zapewne, na wiele lat stanowić będzie prawdziwą chlubę Ziemi Świętokrzyskiej składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji materialnej części wizji wielkiego pisarza.


Niech spełnienie snu Stefana Żeromskiego stanie się bodźcem i motywacją, również do jego ciągłego urzeczywistniania w życiu społecznym i politycznym Waszego regionu i całego naszego kraju.
 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.