przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 19 maja 2014

List Pierwszej Damy z okazji gali wręczenia nagród konkursu „Zaprogramowany na wolność, czyli jak można, jak trzeba i jak chce się żyć”

Do Uczestników

gali wręczenia nagród konkursu literackiego
„Zaprogramowany na wolność, czyli jak można, jak trzeba i jak chce się żyć”
 
Szanowni Państwo,
  
Witam wszystkich Państwa bardzo serdecznie na uroczystości wręczenia nagród konkursu literackiego „Zaprogramowany na wolność, czyli jak można, jak trzeba i jak chce się żyć”.
 
Dziękuję Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy za odpowiedź na apel Prezydenta RP o aktywny udział w obchodach Święta Wolności oraz wsparcie Roku Ludzi Wolności ustanowionego przez Sejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Przypadające w roku bieżącym 25-lecie wolnej Polski jest znakomitą okazją, by przypomnieć osiągnięcia minionych lat. Cieszymy się wszyscy z dorobku ostatniego ćwierćwiecza, z tego, że dostaliśmy szansę na budowanie kraju, w którym można realizować swoje pasje i angażować się w budowanie społeczeństwa obywatelskiego. Państwa konkurs skierowany do młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej województwa kujawsko-pomorskiego jest tego najlepszym wyrazem.
 
Chciałam serdecznie pogratulować laureatom konkursu zdobycia zasłużonych nagród. Dzięki Waszym pracom zostali przywołani bohaterowie naszej najnowszej historii, wybitni Polacy, którzy przyczynili się do odzyskania wolności. Winniśmy zachować pamięć o ich życiu i działalności, wyznaczyli oni bowiem wzorzec postawy patriotycznej do naśladowania.
Życzę Państwu wspaniałej gali i pozdrawiam wszystkich uczestników tego spotkania.
 
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.