przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 12 czerwca 2014

List Pierwszej Damy z okazji XII Kongresu Pielęgniarek Polskich

Do Uczestniczek i Uczestników
XII Kongresu Pielęgniarek Polskich

 

  

Szanowni Państwo,

 

Z przyjemnością objęłam tegoroczny Kongres Pielęgniarek Polskich honorowym patronatem. To dwunaste już spotkanie jest kontynuacją prezentacji doniesień naukowych w dziedzinie medycyny i pielęgniarstwa. Żałuję zatem, że nie mogę wziąć w nim udziału.


Kongresy, w których uczestniczy liczne grono pielęgniarek, studentów pielęgniarstwa i sympatyków zawodu, są znakomitą okazją, by poświęcić czas na omówienie żywotnych spraw dla środowiska, by zastanowić się nad potrzebami i problemami, z jakimi przychodzi mierzyć się w codziennej pracy. Zawód ten, o czym wszyscy dobrze wiemy, wymaga wyjątkowych predyspozycji fizycznych i psychicznych, wśród których najważniejsze to cierpliwość, empatia i szczególna wrażliwość na ludzkie cierpienie. Z drugiej strony jest to służba, która przynosi zadowolenie i jest źródłem ogromnej satysfakcji zawodowej i osobistej.


Pozdrawiam bardzo serdecznie wszystkie osoby biorące udział w Kongresie i życzę, by zaplanowane sesje i warsztaty szkoleniowo-naukowe okazały się owocne. Wszystkim Państwu przesyłam również wyrazy mojego najwyższego uznania za wykonywanie tej niełatwej i wymagającej dużego poświęcenia pracy.

 

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.