przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 13 czerwca 2014

List Pierwszej Damy z okazji I edycji programu „Mistrzowie Kodowania”

Do Uczestników finału
I edycji programu
„Mistrzowie Kodowania”

 

 


Szanowni Państwo,

 

Kończy się I edycja programu „Mistrzowie Kodowania”, który został zorganizowany wspólnymi siłami przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów, Stowarzyszenie „Rodzice w Edukacji” oraz firmę Samsung Electronics Polska.
 

Uczniowie ze 120 szkół z całej Polski chcą teraz podzielić się z innymi efektem swojej pracy programistycznej, która w ciągu ostatnich miesięcy została przez nich przygotowana pod okiem nauczycieli, bibliotekarzy i opiekunów świetlic szkolnych. Pokażą, jak dzięki programowi rozwinęli umiejętność analitycznego i logicznego myślenia, jak nauczyli się współpracy i kreatywności. Program „Mistrzowie Kodowania” pozwolił im zdobyć kompetencje potrzebne zarówno do rozumienia otaczającego, cyfrowego świata, jak i przydatne w przyszłości na rynku pracy.

 

Festiwal Mistrzów Kodowania wykazuje też, że wykorzystanie nowoczesnych technologii w edukacji już dziś powoduje zmianę modelu przyswajania wiedzy przez uczniów, wspiera innowacyjność społeczną i ma istotne znaczenia dla budowania cyfrowej gospodarki opartej na wiedzy i kapitale intelektualnym.


Serdecznie pozdrawiam organizatorów i wszystkich uczniów, którzy wzięli udział w tegorocznym programie, a także osoby i instytucje wpierające przedsięwzięcie, bez pomocy których realizacja programu byłaby o wiele trudniejsza. Życzę, by kolejne edycje „Mistrzów Kodowania” były równie udane, jak obecna.


 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.