przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Środa, 20 sierpnia 2014

List Pierwszej Damy do uczestników XI Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki Ensemble im. Księżnej Daisy

Do Uczestników

XI Międzynarodowego Festiwalu

Kameralistyki Ensemble

im. Księżnej Daisy

 
 
 Szanowni Państwo,
 
 
Jest mi niezmiernie miło patronować po raz drugi Międzynarodowemu Festiwalowi Kameralistyki Ensemble im. Księżnej Daisy, który wpisał się już w kalendarz ważnych wydarzeń kulturalnych Wałbrzycha i Dolnego Śląska.
 

Cieszę się, że została uatrakcyjniona formuła programowa tegorocznych spotkań artystycznych, która pozwala na prezentację dorobku ważnych centrów polityczno-kulturalnych Europy i świata. Rozpoczyna ją Wiedeń, zajmujący wyjątkowe miejsce na mapie światowej muzyki. Dobór repertuaru, który obejmuje zarówno klasycyzm wiedeński, także z jego mniej znanymi kompozytorami, jak również czasy fin de siècle’u, jest odważną konstrukcją programową, znacznie wykraczającą poza obiegowe nazwiska, i wydaje się być najmocniejszym atutem imprezy. Idea Festiwalu, wsparta ponadto trzema tematycznymi spektaklami teatralnymi, a także wykładem i warsztatami wykonawczymi, świadczy o profesjonalizmie i pomysłowości organizatorów.

 

Serdecznie pozdrawiam Państwa, życząc wszystkim wspaniałej uczty duchowej i obcowania ze sztuką na wysokim, międzynarodowym poziomie.

 
 

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.