Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 8 września 2014

List Pierwszej Damy z okazji I Mistrzostw Świata Kobiet w Balonach na Ogrzane Powietrze

Do Uczestników
I Mistrzostw Świata Kobiet
w Balonach na Ogrzane Powietrze

 


Szanowni Państwo,

 

Gratuluję zorganizowania I Mistrzostw Świata Kobiet w Balonach na Ogrzane Powietrze, które dziś rozpoczynają się w Lesznie. Z przyjemnością objęłam to ważne wydarzenie sportowe honorowym patronatem, chcąc podkreślić moje uznanie dla organizatorów, którzy dołożyli wszelkich starań, by umożliwić kobietom z różnych krajów świata wzięcie udziału w tych niezwykle widowiskowych zawodach.


Cieszę się bardzo, że to właśnie Polska i gościnne Leszno daje szansę odważnym i wspaniałym zawodniczkom, by zaprezentowały własne lotnicze umiejętności przed szerszą publicznością, przyczyniając się tym samym do rozpowszechnienia tej urokliwej, choć wymagającej dyscypliny. Jestem przekonana, że impreza wpisze się już na zawsze w kalendarz wydarzeń sportowych Leszna i będzie wiodąca wśród sportów lotniczych, które uprawiane są także przez płeć piękną.


Życzę wszystkim Państwu udanych mistrzostw, a dzielnym pilotkom balonów, zarówno Polkom, jak i zawodniczkom z zagranicy, satysfakcji z uzyskanych wyników i dalszych sukcesów światowych.

 

 

 

Poleć znajomemu