Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 19 września 2014

List Pierwszej Damy z okazji V Kongresu Młodych Matematyków Polskich

Do Organizatorów i Uczestników

V Kongresu Młodych Matematyków Polskich
  
Szanowni Państwo,
  
Gratuluję piątej edycji Kongresu Młodych Matematyków. Żałuję, że obowiązki nie pozwoliły mi wziąć udziału w dzisiejszym otwarciu Kongresu, ale pozostaję z Państwem myślami. Chcę bardzo serdecznie pozdrowić młodych matematyków oraz wszystkich pozostałych uczestników, organizatorów, jak również inne osoby, które związane są od pięciu lat z Kongresem i mają swój niemały wkład w jego udany przebieg.
 
Cieszę się, że w Polsce istnieje forum, na którym zdolna młodzież ma możliwość spotkać się i poznać, a przede wszystkim wysłuchać ciekawych, wybiegających poza szkolny schemat, wykładów z dziedziny matematyki. Rozpowszechnianie wiedzy matematycznej i zachęcanie młodego pokolenia do pogłębiania i interesowania się „królową nauk” zasługuje na najwyższe uznanie i szacunek.
 
Jak powiedział nieżyjący już polski matematyk Hugo Steinhaus: „Żadna nauka nie wzmacnia tak wiary w potęgę umysłu ludzkiego, jak matematyka”. Państwa Kongres jest tego najlepszym przykładem.
 
Życzę więc Państwu spędzenia twórczo trzech dni kongresowych, przyjemnego wieczoru kabaretowego i już teraz gorąco gratuluję laureatom nagród w konkursach matematycznych.
Poleć znajomemu