Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Sobota, 20 września 2014

List Pierwszej Damy z okazji V Forum Kobiet Ziemi Częstochowskiej

Do Uczestniczek i Uczestników

V Forum Kobiet Ziemi Częstochowskiej
 
Szanowni Państwo,
 
Z przyjemnością objęłam honorowym patronatem V Forum Kobiet Ziemi Częstochowskiej. Takie kobiece spotkania są bardzo cenne, dlatego z całego serca dziękuję za tę inicjatywę. Forum odbywa się już po raz piąty w tym pięknym i ważnym regionie Polski. Żałuję, że nie jestem teraz z Państwem i nie mogę uczestniczyć w tym znaczącym wydarzeniu.
 
Obecne Forum podejmuje temat stereotypów, które ograniczają postrzeganie naszego świata, powodują odbieranie go w sposób schematyczny i uproszczony.  Funkcjonujące stereotypy są także odzwierciedleniem społecznych oczekiwań wobec kobiet.
 
Obserwujemy dzisiaj coraz częściej motywację kobiet do brania losu we własne ręce i przełamywania stereotypów, które dotyczą ich wizerunku. Jesteśmy świadkami ogromnych zmian zachodzących w świadomości społecznej, które dają perspektywę pozwalającą na nowo określić udział kobiet w życiu prywatnym i społecznym.
 
Pamiętajmy jednak, że są też kobiety, które dobrze czują się w swojej tradycyjnej roli i zachowują wartości, które im samym pozwalają harmonijnie żyć, w zgodzie z osobistymi przekonaniami i wyborami.
        
 Jestem przekonana, że obecne Forum będzie miejscem wymiany wartościowych doświadczeń i poglądów. Pozdrawiam bardzo serdecznie wszystkie osoby biorące w nim udział oraz życzę owocnej dyskusji i wyniesienia cennej wiedzy z przedstawionych prezentacji.
Poleć znajomemu