przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 18 marca 2011

List Pierwszej Damy do uczestników konferencji „Kobiety w służbie publicznej – szklany sufit?”

Do
Uczestników Konferencji
Kobiety w służbie publicznej-szklany sufit ?
Krajowa Szkoła Administracji Publicznej


Szanowni Państwo,


Z przekonaniem i przyjemnością objęłam honorowym patronatem Państwa konferencję, poświęconą obecności kobiet w życiu publicznym.


Wiemy jak ważne role pełni kobieta – jest matką, żoną, a równocześnie chce być aktywna społecznie i zawodowo. W dzisiejszej konferencji biorą udział kobiety, którym udało się osiągnąć sukces w świecie biznesu, nauki i polityki, zdobyły tytuły i stanowiska. Droga, którą przebyły, może i powinna być przykładem oraz zachętą do podejmowania wysiłków przez inne panie, by zabiegały dla siebie o więcej i mogły w pełni rozwijać własne umiejętności i talenty. Szczęśliwa kobieta to kobieta spełniona, która układa własne życie według swoich, różnych potrzeb, czerpiąc z tego dużo radości oraz zadowolenia.


Cieszę się bardzo, że dzisiejsze spotkanie daje możliwość wymiany poglądów, dzięki którym uda się Państwu pozyskać sprzymierzeńców dla „sprawy kobiecej”, by inicjatywy kobiece stały się obiektem większego zainteresowania i przykładem właściwej postawy w społeczeństwie obywatelskim. Bagaż doświadczeń wraz z kompetencjami, którymi mogą pochwalić się kobiety, powinny otwierać im drogę i wyrównywać szanse na rynku pracy oraz w innych dziedzinach życia.


Chciałam życzyć wszystkim Państwu owocnych obrad, a wszystkim Paniom dalszych sukcesów i głębokiej satysfakcji z tych codziennych, drobnych osiągnięć, jak i tych większych, pełnionych w służbie publicznej.
 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.