przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 20 października 2014

List Pierwszej Damy z okazji V Ogólnopolskiego Kongresu Bibliotek Publicznych

Do Uczestników

V Ogólnopolskiego
Kongresu Bibliotek Publicznych

 

 

 

 

Szanowni Państwo,

 

Spotykają się Państwo na Ogólnopolskim Kongresie Bibliotek Publicznych już po raz piąty, a ja mam przyjemność patronować temu wydarzeniu kolejny rok.


Tematem przewodnim tegorocznego kongresu jest współpraca zarówno na poziomie lokalnym między bibliotekami i innymi instytucjami czy członkami społeczności lokalnych, jak i na poziomie ogólnopolskim. Bardzo wiele instytucji i firm, które współdziałają ze środowiskiem bibliotecznym, ma specjalne atrakcyjne oferty. Są wśród nich: darmowe kursy online języka angielskiego dla dzieci i dorosłych, bezpłatny dostęp do Internetu, darmowe oprogramowanie.


Polskie biblioteki działają coraz nowocześniej i coraz lepiej służą społeczeństwu. Dzięki komputerom i Internetowi użytkownicy bibliotek mają dostęp do informacji, mogą też komunikować się z rodziną i znajomymi. Biblioteki organizują warsztaty fotograficzne i filmowe, wystawy, oferują kursy komputerowe, e-learnigowe kursy języka angielskiego dla dzieci i dorosłych, szkolenia z bankowości elektronicznej; są zatem miejscem, w którym można rozwijać swoje różne zainteresowania. Czytelnicy mogą wreszcie po prostu spędzić w bibliotece wolny czas, mają miejsce na spotkania.


Cieszę się również, że polskie bibliotekarki i polscy bibliotekarze mogą w pełni wykorzystać szansę, którą dały im prowadzone w ostatnich latach w Polsce programy społeczne (Program Rozwoju Bibliotek, Biblioteka+, Program Internetyzacji Polskich Bibliotek Publicznych), że biorą udział w licznych szkoleniach, zdobywają granty na realizację innowacyjnych działań, modernizują siedziby swoich bibliotek lub budują nowe, nawiązują współpracę z wieloma różnymi partnerami. Hasło tegorocznego spotkania „Cała naprzód!” jest więc w pełni adekwatne do tego, co dzieje się w bibliotekach i wokół nich.


Życzę, by inwencja i zapał do pracy nigdy Państwa nie opuszczały, a podejmowane wysiłki służyły nam wszystkim. Owocnych obrad.
 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.