przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Niedziela, 30 listopada 2014

List Pierwszej Damy do Uczestników Sztafety Floriana

Do Uczestników

Sztafety Floriana

 
 
Szanowni Państwo,
 
Z uznaniem odnoszę się do inicjatywy zorganizowania w Poznaniu Sztafety Floriana, wspaniałej akcji, która ma być przeprowadzona w szczególnym czasie, jakim jest okres przed Bożym Narodzeniem.
 

Od początku grudnia najintensywniej przygotowujemy się do nadejścia świątecznych dni, by móc je spędzić w gronie rodzinnym. Zabiegamy o to, by nasze domy były odpowiednio przystrojone, szykujemy świąteczne potrawy, zastanawiamy się, jakimi prezentami chcemy obdarować najbliższych, by sprawić im największą radość.       

 

Sztafeta Floriana jest pomysłem na bezinteresowne dzielenie się z innymi swoim czasem, przekazywaniem dobrych uczynków, wykorzystywaniem własnego talentu i uzdolnień, by osoby obdarowane czuły, że to właśnie im poświęcona jest uwaga, że są ważni, że ktoś o nich myśli. Ta pomoc, która nie jest pomocą materialną, nabiera ogromnego znaczenia, zmusza do refleksji i myślenia o bliźnich, ich potrzebach, pogłębia relacje jakie nas z nimi wiążą.    

 

Życzę Państwu, by ta szlachetna akcja rozsyłania kart św. Floriana, który patronuje przedsięwzięciu, wskrzesiła zapał wielu osób do czynienia dobra i była wstępem do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.   

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.