Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Sobota, 31 stycznia 2015

List Pierwszej Damy z okazji X Międzynarodowego Forum Pianistycznego „Bieszczady bez granic”

Do Uczestników

X Międzynarodowego Forum

Pianistycznego „Bieszczady bez granic”

 
 
 
 
Szanowni Państwo,
 

Cieszę się, że Międzynarodowe Forum Pianistyczne „Bieszczady bez granic” święci swoje dziesięciolecie. Gratuluję serdecznie tego jubileuszu.

Tematem przewodnim tegorocznego Forum jest „Chopin klasycznie i na jazzowo”. To nie pierwszy raz, kiedy podczas Państwa spotkań łączą się nie tylko różne kierunki edukacji muzycznej, ale także odmienne style i epoki. Jak co roku młodzi pianiści z Polski i innych krajów mogą skorzystać z wiedzy sławnych mistrzów, by szlifować własne umiejętności artystyczne. Forum zapewnia im szerszą edukacje muzyczną, odbiegającą od normalnego toku nauczania. Uczą się także sztuki gry zespołowej, która polega na umiejętności współbrzmienia z orkiestrą i dyrygentem. Forum to także dobra okazja do wzajemnego poznania się, czerpania ze źródeł i inspiracji muzycznych, odkrywania nowych form i środków wyrazu artystycznego, jak również współdziałania z osobami z odmiennych kręgów kulturowych.

 

Ta szeroka formuła Forum powoduje, że jest to nowoczesne i innowacyjne przedsięwzięcie, które wspiera potencjał młodych muzyków, promuje repertuar klasyczny i wyrównuje poziom kształcenia muzycznego.

 

 Życzę, by wszystkie zaplanowane koncerty festiwalowe, te w Sanoku, jaki i w innych miastach Polski, Ukrainy i Słowacji, służyły doskonaleniu warsztatu pianistycznego oraz pomogły kreować osobowość i przyszłą karierę każdego z młodych muzyków.

 

Pozdrawiam Państwa bardzo serdecznie, a gościom z zagranicy życzę spędzenia przyjemnego czasu w Polsce i wywiezienia dobrych wspomnień z pobytu w naszym gościnnym kraju.    

 

Poleć znajomemu